System teleopieki SiDLY

Bezpieczeństwo dla tysięcy użytkowników
Sprawdzone przez setki samorządów.

SiDLY wybrane przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. jako lider teleopieki dla samorządów

Problem

Starzejące się społeczeństwo

Do 2050 roku 40% społeczeństwa stanowić będą seniorzy (60+). Dla większości seniorów zdrowie jest sprawą kluczową. Wielu seniorów mieszka samotnie, dlatego szczególnie obawiają się upadków i związanych z nimi komplikacji zdrowotnych. Wczesne wykrywanie oraz szybka interwencja służb ratunkowych są jednymi z najbardziej kluczowych czynników wpływających na sprawność seniorów po wypadku, a co za tym idzie na poziom ich dalszego życia.

Dowiedz się

Czym jest teleopieka?

Teleopieka pozwala na opiekę nad daną osobą w sposób zdalny – nawet gdy opiekun jest daleko. Wykorzystujemy do tego celu specjalnie zaprojektowaną opaskę na nadgarstek. Opaska połączona jest z telecentrum ratunkowym, w którym pracują ratownicy (tacy sami jak operatorzy numeru 112).
Opaska monitoruje funkcje życiowe użytkownika i wyposażona została m. in. w przycisk SOS, detektor upadków i funkcję lokalizacji. Opaska posiada połączenie z telecentrum, w którym pracują ratownicy. W sytuacji upadku lub wciśnięcia przycisku SOS podejmują oni natychmiastową interwencję by udzielić pomocy użytkownikowi opaski.

Poznaj

Korzyści dla samorządu

Wprowadzając system teleopieki nad seniorami samorząd może odnieść następujące korzyści:

Bezpieczeństwo

Wdrażając teleopiekę zapewniają Państwo najwyższe bezpieczeństwo seniorom i ich rodzinom - użytkownicy są pod profesjonalną opieką 24 godziny na dobę.

Szersza oferta dla Seniorów

Wdrażając teleopiekę wprowadzają Państwo odpowiedzialną politykę senioralną i rozszerzają istniejącą ofertę np. lokalnych klubów seniora.

Zadowolenie wyborców

Wdrażając innowacyjny, ale sprawdzony w wielu samorządach system zyskują Państwo zadowolenie wyborców - samych seniorów, ich rodzin oraz najbliższych.

Rekomendacje

SiDLY posiada najwięcej wdrożeń teleopieki w samorządach w Polsce.

Przeczytaj co o nas mówią przedstawiciele innych samorządów

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Agnieszka Kosiorek

Dyrektor ds. Teleopieki SiDLY

SiDLY

Zaufany Partner dla samorządów

0
+
Użytkowników opaski
0
+
Pomiarów każdego miesiąca
0
+
Gmin

SiDLY to polska firma telemedyczna oferująca innowacyjny system teleopieki. Składa się na niego urządzenie w postaci opaski na nadgarstek, platforma telemedyczna oraz aplikacji użytkownika. Od lat rozwijamy system we współpracy z klientami, by sprostać ich oczekiwaniom. Zdobyliśmy zaufanie tysięcy użytkowników i setek instytucji dzięki kilku czynnikom.

SiDLY to zaufany partner

SiDLY stworzyło rynek opasek telemedycznych w Polsce. Bez chodzenia na skróty, przechodząc po kolei wszystkie etapy rozwoju technologii i certyfikacji. Wiedza, którą zdobyliśmy po drodze daje nam unikalny know how na rynku. Sprawia, że jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą ochronę dla Państwa mieszkańców.

Posiadamy własne centrum telemedyczne

Dane z opasek monitorowane są 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 356 dni w roku przez profesjonalny personel w centrum medycznym. Dzięki temu, że w centrum medycznym nie znajdują się telekonsultanci a ratownicy użytkownicy mają pewność, że ich sytuacja zostanie poprawnie zinterpretowana i podjęta zostanie konieczna interwencja.

Serwis i produkcja w Polsce

Dzięki temu, że produkujemy nasze opaski w Polsce szybko reagujemy na reklamacje i awarie. Kontrolujemy cały proces technologiczny dlatego jesteśmy w stanie dopasować się nawet do wszystkich potrzeb naszych klientów

Sprawna obsługa posprzedażowa

Sami prowadzimy wdrożenie w gminie. Na dedykowanym szkoleniu wprowadzamy wszystkich użytkowników w działanie systemu. Jesteśmy producentem zarówno opasek jak i aplikacji co zapewnia największy poziom komfortu użytkowania. Nad każdym wdrożeniem czuwa dedykowany opiekun, które jest dostępny podczas współpracy.

 • SiDLY posiada wdrożony system zarządzania jakością np. wg normy PN-EN ISO 13485 (potwierdzenie: aktualny certyfikat PN-EN ISO 13485). 
 • Klasa wodoodporności urządzenia IP67
 • Urządzenie wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej
 • Producent urządzeń posiada wdrożony system zarządzania jakością np. wg normy PN-EN ISO 13485 (potwierdzenie: aktualny certyfikat PN-EN ISO 13485). 
 • Ze względu na bezpieczeństwo gromadzonych danych wrażliwych, posiadamy najwyższe formy zabezpieczenia serwerów: 
  1. aktualny certyfikat ISO 22301 na usługi cloud i kolokacji                   
  2. aktualny certyfikat ISO 27001 na usługi cloud i kolokacji
  3. certyfikat co najmniej TIER 2 dokumentacji i infrastruktury centrum przetwarzania danych (potwierdzenie: aktualny certyfikat TIER 2) 
SiDLY

Wyróżnione funkcje opaski

System SiDLY składa się z opaski telemedycznej w kształcie zegarka na nadgarstek, platformy telemedycznej oraz wygodnej aplikacji mobilnej dla użytkownika.
Poznaj najważniejsze funkcje opaski.

Group
Ładowanie indukcyjne

Opaska SiDLY jako jedyna na rynku posiada ładowarkę indukcyjną, dzięki czemu z łatwością może korzystać z niej każdy bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Opaska zacznie się ładować, kiedy zostanie odłożona na stację ładowania. Już nie musisz za każdym razem sięgać po kabel i podłączać go do niewygodnych, małych wejść. 

Group-1
Lokalizacja GPS

Opaska pozwala na szybką lokalizację użytkownika opaski dzięki GPS. Urządzenie automatycznie identyfikuje obszar przebywania w momencie naciśnięcia przycisku SOS lub upadku. Określenie dokładnego położenia jest kluczowe, by szybko udzielić pomocy, jeśli konieczne jest np. wezwanie bliskiej osoby lub służb ratunkowych.

feature-1
Przycisk SOS

Przycisk SOS pozwala na natychmiastowe powiadomienie telecentrum o zagrożeniu życia lub zdrowia. Uruchamiany przez użytkownika opaski. Po naciśnięciu przycisku wykonywane jest automatyczne połączenie z centrum ratunkowym. 

feature-2
Detektor upadków

Opaska SiDLY wyposażona jest w detektor upadków, który automatycznie wykryje zdarzenie i zaalarmuje centrum ratunkowe. Ratownik w centrum ratunkowym kontaktuje się z użytkownikiem i podejmie dalsze kroki w celu jak najszybszej pomocy poszkodowanemu.

Group-7
Automatyczne połączenie z telecentrum

Po naciśnięciu przycisku SOS lub detekcji upadku przez opaskę wykonywane jest automatyczne połączenie z centrum ratunkowym. Dwustronna komunikacja głosowa pozwala na rozmowę (jak przez telefon) z ratownikiem medycznym. 

Group-5
Pomiar tętna

Opaska cały czas robi pomiary podczas noszenia opaski. Przekazuje informacje o wartościach tętna do opiekuna/ratownika.

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Agnieszka Kosiorek

Dyrektor ds. Teleopieki SiDLY

media

Pisali o nas

Zobacz jak wyglądały nasz wdrożenia. 

Finanse

Możliwe źródła finansowania

Oferujemy wsparcie w analizie dostępnych opcji oraz pozyskaniufinansowania z różnych źródeł.

Dotychczas do finansowania wdrożeń wykorzystywaliśmy:
• Regionalne Programy Operacyjne.
• Budżet własny gminy / Środki własne.
• Budżet Marszałka na wojewódzki program teleopieki.
• Projekty Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
• Budżet Marszałka Województwa przeznaczony na walkę z
COVID-19.

Agnieszka Kosiorek

Dyrektor ds. Teleopieki SiDLY

Umożliwić każdej osobie stałą opiekę medyczną, niezależnie od miejsca, czasu i wykonywanych czynności.” 

Agnieszka Kosiorek
Dyrektor ds. Rozwoju Teleopieki SiDLY
agnieszka.kosiorek@sidly.org
+48 603 350 495

Odwiedź nasze strony:

Więcej o SiDLY – sidly.eu
Klienci indywidualni – opaskasidly.pl
Oferta dla samorządów – samorzady.sidly.eu
Oferta dla szpitali – szpital.sidly.eu
Oferta dla prcodawców – pracodawcy.sidly.eu

Podążaj za nami:
Dane adresowe: Sidly Sp. z o.o. ul. Chmielna 2 lok. 31 00-020 Warszawa

REGON: 147363415, NIP: 7010435677, KRS: 0000519219, BDO: 000007105